Meclisin açıkladığı 2013 bütçesine göre eğitim, sağlık gibi temel sosyal haklar yerine 'savaşa' daha büyük pay ayrıldı. Yemek, yol, barınma ve eğitim masrafları üniversite öğrenimini gençler için ayrıcalık haline getiriyor. Özel üniversitelerdeki artışın yanı sıra 'ödenek yok' gerekçesiyle giderek daha fazla okul kapılarını özel işletmelere açıyor. Oysa ki savaşa değil eğitime daha fazla bütçe ayrılması, öğrencilere karşılıksız burs verilmesi mümkün!

Sadece eğitim masrafları değil kampüslerdeki ayrımcılık da üniversite hayatını zorlaştırıyor. 'Seçmeli' anadil dersi değil bu hakkı özgürce her okulda kullanabileceğimiz bir eğitim sistemi istiyoruz. Kampüslerimizden ırkçı, homofobik, cinsiyetçi, milliyetçi ve her türlü ayrımcı izleri silmek istiyoruz!

Tüm dünyada diktatörlere, kriz nedeniyle burslarının kesilmesine, eğitim kesintilerine, işsizliğe karşı sokağa çıkan öğrencilerden ilham alıyor, öğreniyoruz. Kendimizi bütün özgürlük mücadelelerinin bir parçası olarak görüyoruz. Özgürlük isteyen tüm öğrencileri Antikapitalist Öğrencilerin mücadelesine davet ediyoruz.

www.antikapitalistogrenci.org