Başbakan darbecileri sokağa salmak istiyor
Halk darbeleri ve darbecileri vicdanında çoktan mahkûm etti. Halktan ‘Darbecileri yargılattık’ diye oy isteyen AKP onların serbest bırakılmalarını istiyor.

Tutuksuz yargılanmak üzere sokağa salınarak AKP tarafından aklanmak istenenler, sıradan devlet memurları değil Türkiye’nin en tehlikeli insanları.

Dört darbenin gerçekleştirildiği, ordunun yönetime el koyması için katliamların, suikastların, provokasyonların yapıldığı bir ülkede 30 yıldır kirli savaşı sürdüren silahlı güçlerin başında bulunan kişilerin masum olduğunu söylemek, işlenen insanlık suçlarını onaylamaktır.

Erdoğan ve AKP, İlker Başbuğ gibi darbecileri affedebilir. Ama onların yargılanması için 30 yıldır mücadele eden ve yargılatan milyonlar ne darbecileri ne de Erdoğan’ı affeder.

Darbecileri kurtarma ve aklama girişimine karşı sesimizi yükseltmeliyiz.

 

28 Şubat’ı unutma!

Balyoz darbe planı, 28 Şubat’ı “bin yıl” devam ettirmek isteyenler tarafından yapıldı. Başörtülü öğrencileri polis zoruyla okul kapılarından çevirenlerin, insan hakları savucularınına kurşun sıkanların, milyonlarca kişiyi fişleyenlerin aklanmasına izin verme. 28 Şubat bir daha asla!