DSİP Genel Başkanı Doğan Tarkan: "Sanıklar adeta suçüstü yakalandılar. Mahkemenin sonunda da darbe hazırlığında oldukları ortaya çıktı. Kimi iddialar var darbe girişiminin doğru olmadığı yönünde. Ben bunları bilemem. Hukukçu değilim. Benim vicdanımda bunlar suçludur. Daha başka suçlular da var. Kafes davası, 12 Eylül ve Ergenekon davası gibi. Umarım orada da aynı sonuçları elde edeceğiz. Davadaki sonuçlar caydırıcıdır. Ama önemli olan burada yaptığımız kitlesel eylemdir. Darbeleri bundan sonra istemiyoruz."

Zeynep Tanbay: "Balyoz davasında çıkan sonuç çok önemli. O açıdan balyoz davası büyük önem taşıyor. Bu ülkede darbeyi düşünenler bile yargılanabiliyor.”

Star gazetesi yazarı Berat Özipek: "Darbelerin gelenek olduğu bir ülkede yaşıyoruz. Hiçbir zaman bu davaların sorunsuz bir şekilde işlediğini söylemiyoruz. Dolayısıyla her davada çeşitli sorunlar olabilir. Adil yargılanma ile ilgili Türkiye'deki çekinceler 5-10 yılın şikayeti değil, 80 yılın şikayetidir. Söylediğimiz, bu tür eleştirilerin davayı gölgelememesidir.”

Tiyatrocu Emrah Hamşioğlu: "Artık televizyonlarda ve gazete sütunlarında darbe ile ilgili haber görmek istemiyoruz. Çünkü geçmişte bu ülke insanı büyük acılar çekti. Darbe planı iddialarının içini boşaltmaya çalışanlar istediği kadar uğraşsın. Güneşi balçıkla sıvayamazsınız. Bundan sonra Türkiye'de darbe olmayacak.”


Dijital sayı 27 - 11 Mayıs 2021 (pdf)

Dijital sayı 26 - 27 Nisan 2021 (pdf)

Dijital sayı 25 - 6 Nisan 2021 (pdf)

Dijital sayı 24 - 23 Mart 2021 (pdf)

Dijital sayı 23 - 16 Mart 2021 (pdf)

Abone olun

Dostlarımız

Marksist.org

Marksizm 2013

dsip
Su Hakkı Kampanyası