Dilem Şahinler
27-28 Haziran’da İstanbul’da yapılacak DSİP Konferansı’na hazırlıkları sürüyor.  Geçen hafta sonu Ankara, İzmir ve
İstanbul Anadolu Yakası’nda yerel
konferanslar gerçekleşti.
Sİ Ankara - 21 Haziran günü Ankara’da DSİP konferansı yapıldı.İlk oturumda kriz, Kürt sorunu için neler yapabiliriz, Ergenekon ile nasıl başa çıkabiliriz, kurulması planlanan yeni sol parti ve kurulursa DSİP neler yapabilir  başlıkları konuşuldu. Konuşmacıların ardından üyeler söz aldı.
İkinci oturumda ise Sosyalist İşçi, nasıl büyüyebiliriz, kampanyalar, birimlerimizin inşası, mali çözümler konuşuldu.
Konferansda herkesin fikirlerini söylemesine,sorularını paylaşmasına ve önerilerini almaya özen göstererek teorik tartışmaların dışına çıktık.Ankara yerelinin nasıl işleyeceği ve nasıl daha etkin hale gelebileceğimizi konuştuk.Üyelerimizin yaptığı katkılarla başarılı bir toplantı gerçekleştirmiş olduk.

***
Sİ İstanbul - DSİP İstanbul Anadolu Yakası örgütü 21 Haziran’da konferans yaptı. Sünyada ve Türkiye’de politik durumun ayrıntılı olarak tartışıldığı toplantıda en fazla söz “yeni sol ve DSİP” gündemin alındı.
Anadolu Yakası’ndaki grev ve direnişlerle dayanışmayı konuşan DSİP üyeleri işyerleri önünde Sosyalist İşçi satışını da konuştu.
Aynı gün DSİP İzmir İl Örgütü’de konferans yaptı. Konferansta darbelere karşı mücadele tartışıldı. Aynı gün İzmir’de gerçekleşen Cumhuriyet Mitingi tam bir fiyaskoydu, sadece 7 bin kişi katıldı.
DSİP İzmir örgütü önümüzdeki döneme dair izlenecek politikaları ve örgütlenmeyi konuştu.

Dijital sayı 27 - 11 Mayıs 2021 (pdf)

Dijital sayı 26 - 27 Nisan 2021 (pdf)

Dijital sayı 25 - 6 Nisan 2021 (pdf)

Dijital sayı 24 - 23 Mart 2021 (pdf)

Dijital sayı 23 - 16 Mart 2021 (pdf)

Abone olun

Dostlarımız

Marksist.org

Marksizm 2013

dsip
Su Hakkı Kampanyası