Neslihan Uras
YÖK’ün kuruluş yıldönümünde, üniversiteye özgürlük talebimizi bir kez daha coşkulu bir şekilde haykırdık. 7 Kasım’da Ankara’da “Üniversiteden postal izlerini silelim!” dedik.

“Darbelere Karşı Öğrenciler” olarak gerçekleştirdiğimiz eylemde “Darbeci Rektör İstemiyoruz”, “Barış için bir adım, anadilde eğitim”, “anadilde eğitim, kürt halkına özgürlük”, “öz, öz, özgürlük başörtüye özgürlük, üniversiteye özgürlük”, “YÖK’e hayır!”, “Parasız eğitim-parasız üniversite”, “darbeciler yargılansın” sloganları attık.

“Kağıt parçası”nın gerçekliğinin kesinleştiği şu günlerde biz darbelere karşı öğrenciler olarak her türlü darbe ve darbe girişimlerine, üniversitelerde uygulanan polis, jandarma ve ÖGB şiddetine, darbe mitinglerinde veya generallerin telefon hattının öbür ucunda postala selam duran öğretim üyelerine, başörtülü öğrencileri okullara almayan zihniyete ve bunların hepsinin en önemli nedenlerinden biri olan 80 darbesiyle hayatımaza giren YÖK'e karşı üniversitelerimizde ve sokakta mücadele etmeye devam edeceğiz.

 


Dijital sayı 27 - 11 Mayıs 2021 (pdf)

Dijital sayı 26 - 27 Nisan 2021 (pdf)

Dijital sayı 25 - 6 Nisan 2021 (pdf)

Dijital sayı 24 - 23 Mart 2021 (pdf)

Dijital sayı 23 - 16 Mart 2021 (pdf)

Abone olun

Dostlarımız

Marksist.org

Marksizm 2013

dsip
Su Hakkı Kampanyası