Sİ Ankara - Son zamanlarda ODTÜ'de ardı ardında yaşanan güvenlik kameraları, soruşturmalar, gözaltılar, topluluk etkinliklerinin sansürlenmesi ve etkinliğe jandarma gönderilmesi, jandarmanın öğrencilere saldırması ve geçen hafta yaşanan çatışma sebebiyle öğrenci toplulukları birararaya gelerek bir etkinlik planı hazırladı.

30 Mart Pazartesi günü Mimarlık bölüm ve amfisine takılmaya çalışılan kameraları protesto etmek için mimarlık bölümünde buluşulacak. Ardından 3 Nisan'da yurtlardaki denetim kurallarına karşı eylem gerçekleştirilecek. Sonraki hafta ise her topluluk özgürlük günleri kapsamında etkinlikler gerçekleştirerek, talepleri dile getirecek. Ayrıca etkinliklerin hiçbirisi için kültür işleri müdürlüğünden yani rektörlükten izin alınmamasına karar verildi.
Özgürlük günleri sonunda ne yapılacağı henüz netleştirilmedi, fakat toplantıya katılan toplulukların büyük çoğunluğu boykota gidilmesini talep etti.

- 4 Nisan’da Kadıköy’de NATO’ya hayır diyoruz.

- 4 Nisan’a kadar her gün Yüksel caddesi’nde stand açıp, bildiri dağıtıyoruz.

- 6 Nisan’da Yüksel Caddesi’nde “Obama hoş gelmedin” partisi yapıyor, oradan Sakarya Caddesi’ne yürüyüp mumlarla barış işareti oluşturuyoruz.

Ozan Ağbaş


Dijital sayı 27 - 11 Mayıs 2021 (pdf)

Dijital sayı 26 - 27 Nisan 2021 (pdf)

Dijital sayı 25 - 6 Nisan 2021 (pdf)

Dijital sayı 24 - 23 Mart 2021 (pdf)

Dijital sayı 23 - 16 Mart 2021 (pdf)

Abone olun

Dostlarımız

Marksist.org

Marksizm 2013

dsip
Su Hakkı Kampanyası