JİTEM kurucusu ve onlarca faili meçhul cinayetin sorumlusu emekli Tuğgeneral Levent Ersöz GATA’ya kapağı atmak için her yola başvurmuş.
Ersöz, 6 ay firar ettikten sonra tutuklanmış, Metris cezaevinden kalp krizi geçirdiği nedeniyle tahliye edilip Gülhane Askeri Tıp Akademisi’ne kaldırıldı. GATA, Ergenekon tutulusu generallerin kaçış noktası. Ersöz askeri hastaneye kapağı atabilmek için doktorlara ‘belimden aşağımı felç edin’ demiş, ‘eşi ile başbaşa iken yataktan düşerek başını yere vurmuş’ ve ayağını kırmaya çalışmış! Kendisine talebi üzerine bir de bakteri enjekte edilmiş!
Ersöz’ün oyunları darbecilerin çaresizliğini sergiliyor. Tutuklanmamak için felç olmaya çalışan bir general!

 

Malatya katliamına 2. iddianame

17 Mayıs’ta darbeciler halkı Cumhuriyet Mitingi’ne çağırıyor. 14 Nisan 2007’de yine Ankara Tandoğan Meydanı’nda gerçekleşen mitingde özellikle azınlıklar, yabancılar ve misyonerler hedef gösterilmişti. Hrant Dink ve Rahip Santaro çoktan öldürülmüştü. Mitingden 4 gün sonra 18 Nisan’da Malatya’da Zirve yayınevi basılmış, üç Hıristiyan çalışanı vahşice katledildi.
Katliamı gerçekleştiren Emre Günaydın ve 4 işbirlikçisi tutuklandı. Günaydın hakkında bir çok bilgi ve belge ortaya döküldü. Ergenekon çetesi ile ilişkiliydi. Katliama subaylar, misyoner kılığına girmiş uzman çavuşlar ve Malatya Üniversitesi profesörleri karışmıştı. Ve tabiii ki Veli Küçük! Saldırının azmettiricisi olan Hüseyin Yelki onun adamıydı ve Zirve Yayınevi’ne bir çalışan olarak girmişti. iki tanık haklarında ifade verdi. İkinci iddianame yeni sanıkların suçlarını tarif ederk birincisine bağlandı.
17 mayıs’ta Ankara Tandoğan Meydanı’nda yine tehditler savrulacak. Yeni katliamlara izin vermek için darbelere karşı ses çıkarmak, Ergenekon soruşturmasının arkasında durmalıyız.

 

‘Hiç hoş değil’

Ergenekon’un avukatıyım diyen CHP’liler Ergenekoncu Mehmet Haberal’ı ziyaret.
Gandi Kemal, Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk ve CHP İstanbul milletvekili Sacit Yıldız’ın ziyareti sonrasında Öztürk “Haberal’ın tutuklanması hiç hoş değil” dedi. CHP İstanbul örgütü geçen hafta Türkan Saylan için bir yürüyüş yapmıştı.


559. sayı - 30 Mart 2016 (pdf)

Abone olun

Dostlarımız

Marksist.org

Marksizm 2013

dsip
Su Hakkı Kampanyası