10 Ağustos’ta gerçekleşecek cumhurbaşkanlığı seçimlerinde barıştan yana tutum alan adayı destekleyeceğiz.

Cumhurbaşkanı, barışın cumhurbaşkanı olmalı.

Özgürlüğü savunan adayı destekleyeceğiz, özgürlüğü kısıtlanan, baskı altına alınan bireylerin ve toplumsal grupların arasında öncelik-sonralık ilişkisi kurmayan, tüm özgürlükleri aynı anda savunan bir cumhurbaşkanı istiyoruz.

Hakkı yenen, sömürülen, dışlanan, yok sayılan, inkar edilen, baskı altında tutulan tüm toplumsal kesimlerin eşitliğini savunan bir cumhurbaşkanı adayı istiyoruz.

Yargıyı arka bahçesi gibi görmeyen, yetkisini vesayet rejiminin sürekliliğini garanti altına almak için kullanmayacak olan, demokratik kuralların, düşünce, gösteri, ifade ve örgütlenme özgürlüğünü, tüm kuralların bağlı olacağı ana kural olarak gören bir cumhurbaşkanı istiyoruz.

Demokratik özerkliği, yerel yönetimlerin doğrudan demokrasiye yakın bir çoğulculuk ve özgürlük anlayışı içinde işlemesi gerektiğini savunan, siyasal demokrasinin sınırlarının halk örgütlenmeleri aracılığıyla aşağıdan ve yatay olarak genişlemesini savunan bir cumhurbaşkanı istiyoruz.

Kürt halkının özgürlüğünü savunan ve bu özgürlüklerin tüm düzeylerde garanti altına alınması için çabalayacağını bugünden açıklayan bir cumhurbaşkanı istiyoruz.

24 Nisan 2015’te, Ermeni soykırımını tanıyan ve devlet ve cumhuriyet tarihi adına, Ermenilerden özür dileyeceğinden emin olduğumuz bir cumhurbaşkanı istiyoruz.

Doğayı, her ağacı, her parkı, her dereyi paraya tahvil edeceği satılık bir alan olarak görmeyen, ekolojik dengeyi koruyacak çevresel politikaları öncelikli politik hedefi olarak ilan eden bir cumhurbaşkanı istiyoruz.

Biz ne hırsızlar koalisyonun sözcüsünü ne de ırkçılar-milliyetçiler koalisyonunun sözcüsünü cumhurbaşkanı olarak görmek istiyoruz.

 

www.sosyalistisci.org


Dijital sayı 27 - 11 Mayıs 2021 (pdf)

Dijital sayı 26 - 27 Nisan 2021 (pdf)

Dijital sayı 25 - 6 Nisan 2021 (pdf)

Dijital sayı 24 - 23 Mart 2021 (pdf)

Dijital sayı 23 - 16 Mart 2021 (pdf)

Abone olun

Dostlarımız

Marksist.org

Marksizm 2013

dsip
Su Hakkı Kampanyası